Pozor! Letos opět pořádáme semináře DVPP Burza nápadů učitelů chemie a Burza nápadů učitelů matematiky (OSTRAVA, BRNO, PRAHA). Pro více informací klepněte na tento text.
Novinky
17.04.2017
VÝUKOVÉ KRABIČKY DO MATEMATIKY
Novinka v nabídce! V těchto krabičkách naleznete vše, co můžete využít při procvičování vybraných témat (celá čísla, desetinná čísla, zlomky, procenta... číst celé
17.04.2017
VÝUKOVÉ KRABIČKY DO CHEMIE
Novinka v nabídce! V těchto krabičkách naleznete vše, co můžete využít při procvičování vybraných témat (chemické prvky, názvosloví, uhlovodíky a deri... číst celé
17.11.2016
Magnetické periodické tabulky
Veškeré magnetické tabulky do chemie (včetně DUO verzí, koukněte kliknutím ZDE ) lze nyní graficky upravit podle Vás...Nechcete mít na nich obrázky, p... číst celé
Zobrazit všechny novinky

Fandí nám

Partneři

NajduZboží.cz

 1. Úvod
 2. ČESKÝ JAZYK
 3. Distanční výuka
 4. Český jazyk s Luci a Sofi - 1. stupeň

Český jazyk s Luci a Sofi - 1. stupeň

Český jazyk s Luci a Sofi - 1. stupeň S ohledem na situaci související s koronavirem jsem se snažila vytvořit pomůcku tak, aby ideálně měl každý žák s... celý popis
Dostupnost
V prodeji
Počet sad
11 000 Kč
9 091 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:743
Kód výrobce:SKO
Hlídat cenu / dostupnost
Kompletní specifikace

Český jazyk s Luci a Sofi - 1. stupeň

S ohledem na situaci související s koronavirem jsem se snažila vytvořit pomůcku tak, aby ideálně měl každý žák svou. Pokud by tedy mělo dojít na distanční výuku, může si odnést každé dítě pomůcku domů a dle instrukcí učitele, který mu pošle list s obrázkem k doplnění, může žák vyplnit obrázek tvary a poté vyfotit a odeslat učiteli na kontrolu. Případně může učitel zaslat list s tabulkou (např. s názvy slovních druhů), dítě tam správně vloží plastové kartičky se slovy, pak vyfotí a odešle. Myslím si, že velkou nevýhodou distanční výuky je právě absence pomůcek. Proto jsem se snažila vytvořit pomůcku, která má universálnější využití ve více oblastech českého jazyka a lze využít jak ve výuce ve škole, tak při distanční výuce doma. V případě, že děti nějaké kartičky poztrácejí, jsem schopna chybějící kartičky nechat vytvořit a zaslat. Ukázku a způsob použití této pomlcky naleznete zde:

Zvolte si prosím Vaši variantu nad cenou produktu (rozevírací seznam Počet sad)


Sada obsahuje:

10x 140 plastových kartiček s různými slovy. Každých 20 kartiček má jinou barvu.

10x 42 tvarů (z plastu) ke vkládání do obrázku (omalovánky)

1x CD s listy k vytištění (zadání + řešení)

Využití slov na plastových kartičkách:

 • Určování  slovních druhů:

  Z CD učitel vytiskne tabulku s názvy slovních druhů (může ji zalaminovat, ale nemusí)Poté řekne dětem, ať si vezmou např. všechny modré kartičky se slovy a naskládají je do tabulky k příslušným slovním druhům. Jakmile mají děti hotovo, provede se kontrola.

 • Určování vzorů podstatných jmen:

  Z CD učitel vytiskne tabulku s názvy vzorů podstatných jmen (může ji zalaminovat, ale nemusí) Poté řekne dětem, ať si vyberou všechny kartičky s podstatnými jmény a naskládají je k příslušným vzorům. Jakmile mají všechny děti hotovo, provede se kontrola.

 • Určování vzorů přídavných jmen:

  Z CD učitel vytiskne tabulku s názvy vzorů přídavných jmen (může ji zalaminovat, ale nemusí) Poté řekne dětem, ať si vyberou všechny kartičky s přídavnými jmény a naskládají je k příslušným vzorům. Jakmile mají všechny děti hotovo, provede se kontrola.

 • Určování druhů u zájmen:

  Z CD učitel vytiskne tabulku s názvy druhů zájmen (může ji zalaminovat, ale nemusí) Poté řekne dětem, ať si vyberou všechny kartičky se zájmeny a naskládají je k příslušným druhům. Jakmile mají všechny děti hotovo, provede se kontrola.

 • Určování druhů u číslovek:

  Z CD učitel vytiskne tabulku s názvy druhů číslovek (může ji zalaminovat, ale nemusí) Poté řekne dětem, ať si vyberou všechny kartičky s číslovkami a naskládají je k příslušným druhům. Jakmile mají všechny děti hotovo, provede se kontrola.

 • Určování časů u sloves:

  Z CD učitel vytiskne tabulku s názvy časů u sloves (může ji zalaminovat, ale nemusí) Poté řekne dětem, ať si vyberou všechny kartičky se slovesy a naskládají je k příslušným časům. Jakmile mají všechny děti hotovo, provede se kontrola.

 • Tvorba jednoduchých vět:

  Ze slov lze tvořit jednoduché věty. Děti určují podmět, přísudek, případně přívlastek.

Využití  tvarů ke vkládání do obrázku:

 • K procvičení vzorů podstatných jmen (3 listy na CD)
 • K procvičení pádů u podstatných jmen (2 listy na CD)
 • K procvičení rruhu číslovek (2 listy na CD)
 • K procvičení vzoru přídavných jmen (2 listy na CD)
 • K procvičení časů u sloves (2 listy na CD)
 • K procvičení slovních druhů (4 listy na CD)

Žáci vkládají tvary dané barvy do obrázku, podle toho, jaký vzor, druh, čas či pád je v určité časti obrázku přiřazen danému slovu (tj. podstatnému jménu, přídavnému jménu, zájmenu, číslovce, slovesu….)


TIP:
Pokud se žákům bude s pomůckou dobře pracovat, je možné si vyrobit vlastní pracovní listy ke vkládání tvarů. Pomůcka má široké využití. Kromě českého jazyka ji může učitel využít i v matematice, či jiných předmětech. Na výrobu pracovních listů není program, pracovní listy si vyrábí učitel sám díky své kreativitě.

Cena:

 • pro 10 žáků – 11 000 Kč (vychází 1 100 Kč na jednu sadu)
 • pro 15 žáků – 16 500 Kč (vychází 1 100 Kč na jednu sadu)
 • pro 25 žáků – 27 500 Kč (vychází 1 100 Kč na jednu sadu)
Zboží zařazeno v kategoriích
Mám zájem o zasílání novinek
Newsletter bude odeslán na Vámi vložený kontaktní email.
CZIN.eu
  TOPlist

 

 

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz