• Kategorie blogu
Novinky
17.04.2017
VÝUKOVÉ KRABIČKY DO MATEMATIKY
Novinka v nabídce! V těchto krabičkách naleznete vše, co můžete využít při procvičování vybraných témat (celá čísla, desetinná čísla, zlomky, procenta... číst celé
17.04.2017
VÝUKOVÉ KRABIČKY DO CHEMIE
Novinka v nabídce! V těchto krabičkách naleznete vše, co můžete využít při procvičování vybraných témat (chemické prvky, názvosloví, uhlovodíky a deri... číst celé
17.11.2016
Magnetické periodické tabulky
Veškeré magnetické tabulky do chemie (včetně DUO verzí, koukněte kliknutím ZDE ) lze nyní graficky upravit podle Vás...Nechcete mít na nich obrázky, p... číst celé
Zobrazit všechny novinky

Fandí nám

Partneři

NajduZboží.cz

 1. Úvod
 2. Blog
 3. Multioborové učební pomůcky – učební pomůcky nové generace
09.12.2016
Komentáře (0)

Multioborové učební pomůcky – učební pomůcky nové generace

Obecně vzato, multioborové učební pomůcky jsou určeny pro multioborové experimenty a multioborovu výuku. Jedná se o pokusy (či výuku), které (která) spojují(-je) dohromady vždy několik předmětů, nejčastěji chemii, biologii, fyziku, zdravovědu, ale i další předměty (např. ekologii atd.). Podnět k využívání těchto pomůcek dala mimo jiné nová kurikulární reforma, která se opírá o potřebu integrace a syntézy poznatků věd. V době studií dnešních kantorů většinou žádná forma integrované výuky neexistovala. I z tohoto důvodu je tudíž obtížné učit synteticky. Krom zkušeností navíc chybí dostatek materiálů a pomůcek pro takový způsob výuky. Přesto ale doporučujeme vyzkoušet jí. V rámci takovéto výuky (nebo třeba i projektu) si totiž žáci nenásilnou formou osvojují poznatky z vícero předmětů naráz a navíc si mezi jednotlivými poznatky a předměty vytvářejí logické vazby. Asi nejvíce momentálně kraluje integrovaná přírodověda, která se nejlépe „přičleňuje“ k dalším předmětům (nejčastěji fyzika, chemie a matematika).

 

V nabídce našeho e-shopu naleznete několik prověřených multioborových sad, které Vám umožní si tento způsob výuky osvojit (nebo pokud tento styl již využíváte, tak zatraktivnit). Tyto sady pocházejí od německého výrobce (jenž je prověřoval na tamních žáčcích a studentech) a jsou dodávány včetně kvalitního českého návodu.

 

   

  Multioborová sada látky v každodenním životě ( více informací po klepnutí ZDE )

   Souprava obsahuje vybavení pro žákovské multioborové experimenty z oblasti studia vlastností látek. První sada experimentů umožňuje zkoumat základní vlastnosti látek. Druhá část je zaměřena na směsi látek a jejich oddělování. V třetí sadě experimentů je možné studovat přechody mezi pevnými, kapalnými a plynnými látkami a významné změny v důsledku chemických reakcí.

    

    Multioborová sada elektřina a magnetismus ( více informací po klepnutí ZDE )

     Souprava obsahuje vybavení pro žákovské multioborové experimenty z elektřiny a magnetismu. Experimenty se statickou elektřinou slouží ke prokázání elektrického náboje a k prozkoumání jeho chování. V sekci magnetismus, je možné sledovat vlastnosti permanentních magnetů. Hlavní zaměření je pak na pokusy studující elektrický proud a základní elektrické obvody.


      Multioborová sada hmat, zrak, sluch ( více informací po klepnutí ZDE )

       Souprava obsahuje vybavení pro žákovské multioborové experimenty z oblasti studia smyslového vnímání. Pomocí soupravy je možné prozkoumat tři z pěti smyslů – zrak (optika), sluch (akustika) a hmat.

        

        Multioborová sada mé tělo, mé zdraví ( více informací po klepnutí ZDE )

         Souprava obsahuje veškeré potřebné vybavení pro žákovské multioborové experimenty: vnímání chuti, dýchání a základní složky potravin.

          

           

           

          Multioborová sada rostliny, živočichové a biotopy ( více informací po klepnutí ZDE )

           Souprava obsahuje veškeré potřebné vybavení pro žákovské multioborové experimenty z oblasti životních podmínek rostlin, kvality vody a půdy.

            

            Multioborová sada síly a pohyb v přírodě a technice ( více informací po klepnutí ZDE )

             Souprava obsahuje veškeré potřebné vybavení pro jednoduché multioborové experimenty s působením sil. V jednotlivých experimentech jsou zkoumány různé účinky a žáci tak mohou vyvodit závěry o praktickém využití sil.

              

              Multioborová sada slunce, teplo a vzduch ( více informací po klepnutí ZDE )

               Souprava obsahuje vybavení pro žákovské multioborové experimenty ke studiu vlastností vzduchu kolem nás a povahy tepla. Na základě celé řady experimentů, je možné prozkoumat základní vlastnosti vzduchu a účinky tlaku vzduchu. V další sérii experimenty objasňují fenomén tepla a ukazují, jak je možné využít teplo ze Slunce.


                Multioborová sada zkoumání mikrosvěta ( více informací po klepnutí ZDE )

                 Souprava obsahuje vybavení pro žákovské multioborové pozorování mikroskopických objektů. Po počátečním pozorování malých objektů pomocí lupy následují experimenty, které umožňují žákům krok za krokem připravit drobné objekty pro mikroskopická pozorování. Žáci se také naučí používat mikroskop.

                  

                  Kufřík zemědělské plodiny ( více informací po klepnutí ZDE )

                   Sada slouží k experimentálnímu zjištění charakteristik a vlastností o důležitých zemědělských plodin. Jednotlivé experimenty a materiály byly vybrány v úzké spolupráci se zemědělskými odborníky. Kufřík je určen pro dvě skupiny studentů (do 5 osob) a obsahuje veškeré nezbytné vybavení pro provedení všech experimentů. Dále budete potřebovat pouze alkohol, vodu a části místních plodin, které budete studovat.

                    

                    Kufřík nanotechnologie ( více informací po klepnutí ZDE )

                     Experimenty obsažené v sadě NanoSchoolBox jsou určeny především pro hodiny chemie. Nicméně, díky interdisciplinárnímu charakteru nanotechnologií, jsou některé z nich vhodné i do hodin fyziky a biologie. Experimenty byly vyvinuty s cílem učinit nanotechnologii snadno pochopitelnou i pro děti školního věku.

                     Pokud Vás některé z těchto pomůcek zaujala, stačí provést objednávku u nás na e-shopu. V případě dotazů nebo nejasností Vám rádi odpovíme. Na tyto produkty lze většinou také bez problémů využít dotace zaměřené právě na integrované vědy ve školách (příp. zájmových sdružení jako jsou kroužky atp.). Věříme, že toto jsou výukové učební pomůcky, které mají velkou budoucnost, a jsme rádi, že je můžeme nabídnout i Vám.

                     Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
                     Mám zájem o zasílání novinek
                     Newsletter bude odeslán na Vámi vložený kontaktní email.
                     CZIN.eu
                       TOPlist

                      

                      

                     Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz