Novinky
17.04.2017
VÝUKOVÉ KRABIČKY DO MATEMATIKY
Novinka v nabídce! V těchto krabičkách naleznete vše, co můžete využít při procvičování vybraných témat (celá čísla, desetinná čísla, zlomky, procenta... číst celé
17.04.2017
VÝUKOVÉ KRABIČKY DO CHEMIE
Novinka v nabídce! V těchto krabičkách naleznete vše, co můžete využít při procvičování vybraných témat (chemické prvky, názvosloví, uhlovodíky a deri... číst celé
17.11.2016
Magnetické periodické tabulky
Veškeré magnetické tabulky do chemie (včetně DUO verzí, koukněte kliknutím ZDE ) lze nyní graficky upravit podle Vás...Nechcete mít na nich obrázky, p... číst celé
Zobrazit všechny novinky

Fandí nám

Partneři

NajduZboží.cz

Tučňáci na ledě

Tučňáci na ledě Sada tučňáci na ledě je nástroj na rozvíjení matematické zručnosti, který vyžaduje aktivní účast. Dále rozvíjí zručnost počítání, sesk... celý popis
Dostupnost
V prodeji
1 589 Kč
1 313 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:56
Hlídat cenu / dostupnost
Kompletní specifikace

Tučňáci na ledě

Sada tučňáci na ledě je nástroj na rozvíjení matematické zručnosti, který vyžaduje aktivní účast. Dále rozvíjí zručnost počítání, seskupování, řešení problémů, odhadu a umožňuje vykonávání základních matematických operací.

Sada obsahuje 10 ks ledových tyčí a 100 ks tučňáků.

Objev ještě více!

Umožněte žákům hrát nezávisle s ledovými tyčinkami a tučňáky. Musíte nejprve žákům ukázat, jak mohou umístit tučňáky na led a jak lze spojovat ledové tyčinky na obou koncích a po stranách. Nechte žáky, aby objevili různé formy použití soupravy.

Zahrejte si hru „Který chybí” v malých skupinách. Umístěte 5 tučňáků různých barev na ledové tyčinky. Nechte je prozkoumat žáky a poté je poproste, aby zavřeli oči a odstraňte jednoho tučňáka. Po otevření očí se zeptejte, který tučňák chybí a jakou má barvu. Tento postup opakujte několikrát.

Matematické úlohy, koncepce:

Seskupujte – Rozdělte tučňáky do jednotlivých skupin podle barev. U mladších žáků omezujte počet a barvy tučňáků při seskupování.

Vytvořte série

Pomocí ledových tyčinek a tučňáků vytvářejte série. Začneme s lehčími sériemi (např. série z barev). Zeptejte se studentů, která barva následuje. Jakmile si děti zvyknou na jednoduchou sérii, přidejte další barvu ke svýšeí výzvy úlohy „Vytvoření série”.

Můžete také vytvořit sérii (např. červený tučňák, bílý tučňák, červený tučňák, bílý tučňák) a umožnit dětem, aby zkopírovali sérii, kterou jste vytvořili.

Výpočet

K rozvíjení základních výpočtů: Řekněte jedno číslo a požádejte žáky, aby položili stejný počet tučňáků na ledovou tyčinku. Nechme je, aby se poté sami zkontrolovali. Žáci spočítají tučňáky, s vyslovením každého čísla nahlas a dotknutím se daných tučňáků.

Řešení problémů

Pomocí tučňáků a ledových tyčinek můžete zlepšit početní schopnosti žáků. Vykládejte jeden příběh, např: 5 tučňáků sedělo na ledě, přišli další čtyři a taky si sedli na led. Kolik tučňáků sedí na ledě celkem? Stejně tak si můžete vytvořit příběh s odčítáním.

Odhad

K vytvoření dobrého odhadového citu se zeptejte žáků, kolik asi tučňáků mohou držet v jedné ruce. Poznačte si odpovědí a zjistěte přesný počet tučňáků, které jsou skutečně žáci schopni udržet v ruce. Porovnávejte výsledky. Použijte matematické výrazy, jak víc, méně atp.

Zboží zařazeno v kategoriích
Mám zájem o zasílání novinek
Newsletter bude odeslán na Vámi vložený kontaktní email.
CZIN.eu
  TOPlist

 

 

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz