Novinky
17.04.2017
VÝUKOVÉ KRABIČKY DO MATEMATIKY
Novinka v nabídce! V těchto krabičkách naleznete vše, co můžete využít při procvičování vybraných témat (celá čísla, desetinná čísla, zlomky, procenta... číst celé
17.04.2017
VÝUKOVÉ KRABIČKY DO CHEMIE
Novinka v nabídce! V těchto krabičkách naleznete vše, co můžete využít při procvičování vybraných témat (chemické prvky, názvosloví, uhlovodíky a deri... číst celé
17.11.2016
Magnetické periodické tabulky
Veškeré magnetické tabulky do chemie (včetně DUO verzí, koukněte kliknutím ZDE ) lze nyní graficky upravit podle Vás...Nechcete mít na nich obrázky, p... číst celé
Zobrazit všechny novinky

Fandí nám

Partneři

NajduZboží.cz

  1. Úvod
  2. MATEMATIKA
  3. Výukové krabičky
  4. Výuková krabička – Pythagorova věta

Výuková krabička – Pythagorova věta

Výuková krabička – Pythagorova věta Výuková krabička obsahuje 7 pomůcek k procvičení PYTHAGOROVY VĚTY a jedno CD (nebo USB flash disk - dle výběru nad... celý popis
Dostupnost
V prodeji
Druh média pro podklady
3 700 Kč
3 058 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:709
Kód výrobce:SKO
Hlídat cenu / dostupnost
Kompletní specifikace

Výuková krabička – Pythagorova věta

Výuková krabička obsahuje 7 pomůcek k procvičení PYTHAGOROVY VĚTY a jedno CD (nebo USB flash disk - dle výběru nad cenou produktu) v PDF s hrami, pohádkou a procvičováním (vše opatřeno řešením), z něhož může učitel libovolně tisknout. Pro třídu stačí koupit jednu výukovou krabičku. Žáky rozdělíme do čtyřčlenných skupinek a každá skupina dostane 1 pomůcku. Po cca 5 až 10 minutách pomůcky vyměníme. Každá pomůcka má u sebe stručný návod k použití a také buď samokontrolovací karty s řešením, nebo zalaminovaný list s řešením. Některé pomůcky zaberou více času, některé méně. Pokud by byla některá skupina hotova dříve, lze jim dát k dalšímu procvičování papír vytištěný z CD s procvičováním, kam děti budou vepisovat.

VÝHODA KRABIČKY: Vše k danému tématu najdete v jedné přehledné krabičce

1 - Vypočítej délku odvěsny, přepony v pravoúhlém trojúhelníku

Úkolem žáků je doplnit plastové kartičky s výsledky do připravených políček na zalaminovaném listě. Žáci počítají buď délku odvěsny, nebo délku přepony v pravoúhlém trojúhelníku. Žáci ve skupince spolupracují. Kontrolu pak provedou pomocí zalaminovaných kartiček ke kontrole.

 2 - Tangram

Úkolem žáků je poskládat pravoúhlý trojúhelník. K jeho poskládání musí použít všechny tvary tangramu. Poté pomocí pravítka změří délky odvěsen tohoto pravoúhlého trojúhelníku. Délku přepony vypočítají pomocí PYTHAGORVY VĚTY. Nakonec pravítkem přeměří délku přepony a zkontrolují správnost výpočtu.

Každý žák ze skupinky má svou stavebnici tangram. Pokud žáci nezvládnou trojúhelník poskládat, pomůže jim paní učitelka J

3 - Kostky- rovnoramenný trojúhelník

Žáci hodí kostkami (na žluté kostce je délka základny „a“, na růžové kostce je buď hodnota obsahu tohoto trojúhelníku, nebo délka výšky na stranu „a“)

Znají-li jeho obsah, musíte dopočítat výšku na stranu a. Poté vypočítají délku ramene b a obvod rovnoramenného trojúhelníku.

Znají-li výšku na stranu a, vypočítají délku ramene b, obvod a obsah  rovnoramenného trojúhelníku.

Kontrolu provádějí pomocí zalaminovaného listu.

4 - Společenská hra – Pythagorova věta

Společenská hra pro 4 hráče je zhotovena na kartonu opatřeném laminací (výška kartonu cca 4mm), součástí balení jsou 4 figurky, pravidla společenské hry a samokontrolovací karty

Před začátkem hry umístí žáci všechny 4 figurky na start, kartičky se zadáním slovních úloh otočí bílou stranou nahoru, kartičky s řešením otočí číslem nahoru.

Při samotné hře žáci postupují v herním plánu – každý má svou vlastní figurku a hází kostkou v případě, že je na řadě. Pokud někdo vstoupí na políčko s otazníkem, vybere kartičku se slovní úlohou. Všichni poté počítají tuto slovní úlohu. Ten, kdo má úlohu správně vypočítanou, posouvá svou figurku v herním plánu o 3 políčka dopředu, ten, kdo má vypočítáno nesprávně, nebo mu výsledek chybí, posouvá o 3 políčka zpět. Pokud někdo stoupne při tomto posunu na otazníček, nic se neděje. Vítězem se stane ten, kdo se jako první dostane do cíle.

Padne-li někomu 6, hází ještě jednou.

Stojí-li na jednom políčku více hráčů, nevyhazují se.

Kontrola výpočtu slovních úloh se provede pomocí karet ke kontrole. Karta ke kontrole má stejné číslo, jako slovní úloha.

6 - Obsah a obvod PRVOÚHLÉHO, ROVNORAMENNÉHO, ROVNOSTRANNÉHO trojúhelníku

Nejprve si žáci ve skupině rozdělí očíslované kartičky se zadáním a vypočítají obsah a obvod zadaného trojúhelníku. Každý si vezme na vypočítání 2 kartičky. Poté si seřadí kartičky se zadáním pod sebe od čísla 1 po číslo 8. K těmto kartičkám hledají správné výsledky v pořadí: 

  • ŽLUTÁ KARTIČKA S VÝSLEDKEM PRO OBSAH TROJÚHELNÍKU
  • ZELENÁ KARTIČKA S VÝSLEDKEM PRO OBVOD TROJÚHELNÍKU

U kartiček s výsledky jsou písmenka. Písmenka čtená za sebou po řádcích dají tajenku. 

  • Křížovka

Žáci vypočítají délky odvěsen a přepon v pravoúhlých trojúhelnících.

Do křížovky na zalaminovaném listu pak vkládají výsledky (pozor do každého políčka patří jedna číslice z daného čísla.) Pokud je vše správně vypočítáno, musí čísla v křížovce vycházet jak ve vodorovné, tak i ve svislé linii.

Kontrola se provede pomocí zalaminovaného listu.

7 - Plastové kartičky se slovními úlohami na Pythagorovu větu

 Žáci si libovolně berou kartičky a počítají slovní úlohy. Každý počítá sám za sebe, svým vlastním tempem. Jakmile žák příklad vypočítá a zkontroluje, vrátí kartičku k ostatním kartičkám a může si ji vzít jiný žák.

8 -  USB flash disk nebo CD (druh média zvolte prosím nad cenou produktu)

Je ve formátu pdf, obsahuje  potřebné návody, řešení, příklady k procvičování.

Mám zájem o zasílání novinek
Newsletter bude odeslán na Vámi vložený kontaktní email.
CZIN.eu
  TOPlist

 

 

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz