Pozor! Letos opět pořádáme semináře DVPP Burza nápadů učitelů chemie a Burza nápadů učitelů matematiky (OSTRAVA, BRNO, PRAHA). Pro více informací klepněte na tento text.
Novinky
17.04.2017
VÝUKOVÉ KRABIČKY DO MATEMATIKY
Novinka v nabídce! V těchto krabičkách naleznete vše, co můžete využít při procvičování vybraných témat (celá čísla, desetinná čísla, zlomky, procenta... číst celé
17.04.2017
VÝUKOVÉ KRABIČKY DO CHEMIE
Novinka v nabídce! V těchto krabičkách naleznete vše, co můžete využít při procvičování vybraných témat (chemické prvky, názvosloví, uhlovodíky a deri... číst celé
17.11.2016
Magnetické periodické tabulky
Veškeré magnetické tabulky do chemie (včetně DUO verzí, koukněte kliknutím ZDE ) lze nyní graficky upravit podle Vás...Nechcete mít na nich obrázky, p... číst celé
Zobrazit všechny novinky

Fandí nám

Partneři

NajduZboží.cz

  1. Úvod
  2. MATEMATIKA
  3. Výukové krabičky
  4. Výuková krabička – Lomené výrazy

Výuková krabička – Lomené výrazy

Výuková krabička – Lomené výrazy Výuková krabička obsahuje 7 pomůcek k procvičení LOMENÝCH VÝRAZŮ a jedno CD v PDF s procvičováním A HRAMI K LOMENÝM V... celý popis
Dostupnost
V prodeji
3 700 Kč
3 058 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:805
Kód výrobce:SKO
Hlídat cenu / dostupnost
Kompletní specifikace

Výuková krabička – Lomené výrazy

Výuková krabička obsahuje 7 pomůcek k procvičení LOMENÝCH VÝRAZŮ a jedno CD v PDF s procvičováním A HRAMI K LOMENÝM VÝRAZŮM (vše opatřeno řešením), z něhož může učitel libovolně tisknout. Pro třídu stačí koupit jednu výukovou krabičku. Žáky rozdělíme do čtyřčlenných skupinek a každá skupina dostane 1 pomůcku. Po cca 5 až 10 minutách pomůcky vyměníme. Každá pomůcka má u sebe stručný návod k použití a také buď samokontrolovací karty s řešením, nebo zalaminovaný list s řešením. Některé pomůcky zaberou více času, některé méně. Pokud by byla některá skupina hotova dříve, lze jim dát k dalšímu procvičování papír vytištěný z CD s procvičováním, kam děti budou vepisovat.

VÝHODA KRABIČKY: Vše k danému tématu najdete v jedné přehledné krabičce

Obsahuje:

1 - NÁSOBENÍ LOMENÝCH VÝRAZŮ

Do zalaminovaných listů s příklady na násobení lomených výrazů doplňují žáci plastové kartičky s výsledky (celkem je 12 příkladů)

2 - TVORBA PŘÍKLADŮ- SČÍTÁNÍ LOMENÝCH VÝRAZŮ

Kombinací světle žluté a modré kartičky si žáci vytvářejí příklady na sčítání lomených výrazů. Kontrolu provádějí pomocí tabulky ke kontrole. Celkem mohou vytvořit 16 příkladů na sčítání lomených výrazů.

3 - ZJEDNODUŠENÍ LOMENÝCH VÝRAZŮ

Na zalaminovaném listu je 8 příkladů. Pomocí plastových kartiček žáci doplňují zadání, postup a výsledek do připraveného schématu.

4 - POČÍTÁNÍ S TAJENKOU

Žáci lomené výrazy sečtou, případně odečtou a poté hledají mezi 3 možnostmi správný výsledek. U každé možnosti je písmeno. Plastovou kartičku s písmenem u správné možnosti žáci přiloží na políčko. Písmenka pak přeházejí a získají tajenku. Pozor v tajence je ukryto slovo, které ale nemá nic společného s matematikou.

5 - VYMALOVÁVÁNÍ OBRÁZKU

Žáci nejprve vypočítají příklady v jednotlivých částech rakety. Dle výsledku pak zjistí, jakou barvu mají na dané místo přiložit.

6 - KOUZLO

Každý ze skupiny si vezme jeden zalaminovaný list a přečte ostatním, co mají se svým myšleným číslem provést. Oni mu pak oznámí výsledek a zadávající uhodne číslo, které si původně mysleli. Zpětně pak každý ze své karty napíše místo myšleného čísla „x“ a zkusí sestavit pomocí zadání a operací s myšleným číslem lomený výraz, který následně upraví.

7 - DOPLŇOVÁNÍ PLASTOVÝCH KARTIČEK

Žáci doplňují plastové kartičky do připravených políček. Na políčko se stejnou barvou se vkládá stejný výraz (pozor na bílých políčkách může být jakýkoliv výraz) Tím žáci vytvoří různé lomené výrazy, které buď zjednodušují, sčítají nebo odčítají.

8 - CD – výuková krabička lomené výraz

Materiály na CD jsou ve formátu pdf, obsahuje hry a procvičování k tématu lomené výrazy.

Mám zájem o zasílání novinek
Newsletter bude odeslán na Vámi vložený kontaktní email.
CZIN.eu
  TOPlist

 

 

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz