Pozor! Letos opět pořádáme semináře DVPP Burza nápadů učitelů chemie a Burza nápadů učitelů matematiky (OSTRAVA, BRNO, PRAHA). Pro více informací klepněte na tento text.
Novinky
17.04.2017
VÝUKOVÉ KRABIČKY DO MATEMATIKY
Novinka v nabídce! V těchto krabičkách naleznete vše, co můžete využít při procvičování vybraných témat (celá čísla, desetinná čísla, zlomky, procenta... číst celé
17.04.2017
VÝUKOVÉ KRABIČKY DO CHEMIE
Novinka v nabídce! V těchto krabičkách naleznete vše, co můžete využít při procvičování vybraných témat (chemické prvky, názvosloví, uhlovodíky a deri... číst celé
17.11.2016
Magnetické periodické tabulky
Veškeré magnetické tabulky do chemie (včetně DUO verzí, koukněte kliknutím ZDE ) lze nyní graficky upravit podle Vás...Nechcete mít na nich obrázky, p... číst celé
Zobrazit všechny novinky

Fandí nám

Partneři

NajduZboží.cz

  1. Úvod
  2. MATEMATIKA
  3. Výukové krabičky
  4. Výuková krabička – Slovní úlohy řešené lineárními rovnicemi

Výuková krabička – Slovní úlohy řešené lineárními rovnicemi

Výuková krabička – Slovní úlohy řešené lineárními rovnicemi Výuková krabička obsahuje 7 pomůcek k procvičení SLOVNÍCH ÚLOH ŘEŠENÝCH LINEÁRNÍMI ROVNICE... celý popis
Dostupnost
V prodeji
3 700 Kč
3 058 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:806
Kód výrobce:SKO
Hlídat cenu / dostupnost
Kompletní specifikace

Výuková krabička – Slovní úlohy řešené lineárními rovnicemi

Výuková krabička obsahuje 7 pomůcek k procvičení SLOVNÍCH ÚLOH ŘEŠENÝCH LINEÁRNÍMI ROVNICEMI a jedno CD v PDF s procvičováním A HRAMI KE SLOVNÍM ÚLOHÁM (vše opatřeno řešením), z něhož může učitel libovolně tisknout. Pro třídu stačí koupit jednu výukovou krabičku. Žáky rozdělíme do čtyřčlenných skupinek a každá skupina dostane 1 pomůcku. Po cca 5 až 10 minutách pomůcky vyměníme. Každá pomůcka má u sebe stručný návod k použití a také buď samokontrolovací karty s řešením, nebo zalaminovaný list s řešením. Některé pomůcky zaberou více času, některé méně. Pokud by byla některá skupina hotova dříve, lze jim dát k dalšímu procvičování papír vytištěný z CD s procvičováním, kam děti budou vepisovat.

VÝHODA KRABIČKY: Vše k danému tématu najdete v jedné přehledné krabičce

Obsahuje:

1 - Pohádka o princezně

Žáci si přečtou pohádku o princezně Matikáně, která zadává svému princi 3 záludné úkoly. Pokud je princ vyřeší, dostane princeznu za ženu. Žáci budou 3 úkoly s pomocí rovnic řešit také. Pohádka je vytištěna na zalaminovaném kartonu velikosti 20cm x 20cm.

2 - Letopočet

Na zalaminovaném kartonu jsou 4 slovní úlohy. Žáci je musí vyřešit pomocí lineárních rovnic. Výsledky pak v tabulce s čísly překryjí žetony. Když čísla, která zůstanou, přečtou po sobě, získají jeden důležitý letopočet.Jejich úkolem je určit, co se v daném roce stalo.

3 - Nakupování

Na šesti zalaminovaných kartičkách jsou slovní úlohy s nákupem potravin. Žáci otočí 1 zalaminovanou kartičku a všichni ze skupiny počítají. Žáci každý sám za sebe musí sestavit rovnici, vypočítat ji a zjistit, kolik kterých potravin Lucinka nakoupila. Ten, kdo jako první správně vypočítá, nabere si dané potraviny. Vítězí ten, kdo má nejvíce potravin.

4 - Spojovatelné kostičky

Na 4 zalaminovaných kartičkách jsou slovní úlohy. Vyřešením slovní úlohy zjistí žáci, kolik kterých kostiček útvar bude obsahovat. Nejedná se o soutěž, žáci spolupracují.

5 - Tvorba slovních úloh

Lucinka dostala k narozeninám bonboniéru, kterou snědla za 3 dny. Žáci si libovolně mění pomocí plastových karet , jaké množství, který den Lucinka snědla. Tím si vytvářejí slovní úlohy, které musí vyřešit.

6 - Laminované karty se slovní úlohou

Na 4 laminovaných kartách jsou 4 různé slovní úlohy. Každý řeší sám za sebe.

7 - Čísla

Na zalaminovaných kartičkách jsou slovní úlohy. Každý si vezme slovní úlohu, zapíše rovnici, vyřeší a vezme si z hromádky čísla., která mu vyšla. Provede kontrolu. Pokud má správně sestavenou rovnici i výsledná čísla., ponechá si zadání i čísla. V opačném případě vrací slovní úlohu i čísla zpět a bere novou slovní úlohu. Cílem je, aby každý získal, co nejvíce plastových čísel.

8 - CD – výuková krabička slovní úlohy řešené lineárními rovnicemi

Materiály jsou ve formátu pdf, obsahují hry a procvičování k tématu.

Zboží zařazeno v kategoriích
Mám zájem o zasílání novinek
Newsletter bude odeslán na Vámi vložený kontaktní email.
CZIN.eu
  TOPlist

 

 

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz